Data publikacji: Nov 29, 2016 7:53:14 AM

Dnia 25 listopada grupa Smerfów i Ciekawskich Debeściaków świętowała Dzień Pluszowego Misia. Podekscytowane dzieci przybyły do przedszkola o godz. 16:00. Każdy przedszkolak przyniósł ze sobą piżamkę, kocyk, poduszkę, a co najważniejsze - ulubionego misia. Świętowanie rozpoczęto od przebrania się dzieci w swoje piżamy, a następnie każde dziecko w kilku zdaniach przedstawiło swojego misiowego ulubieńca. Magicznej atmosfery dodawały świecące lampki, które poustawiano w kilku miejscach sali zamiast głównego oświetlenia. Kolejnym punktem była prezentacja multimedialna, która przybliżyła dzieciom historię pluszowego misia oraz znane i mniej znane postacie misiów z bajek. Dzieci mogły również porównać maskotkę misia z 1911 r. z tą współczesną. Po obejrzeniu prezentacji, grupę przedszkolaków odwiedził „prawdziwy miś”, który bawił się wspólnie z nimi. Po przywitaniu gościa, obie grupy postanowiły stoczyć „walkę na misie”, a miś wcielił się w rolę sędziego i na koniec ogłosił zwycięską drużynę. Po wyczerpującej bitwie przyszedł czas na chwilę relaksu; przedszkolaki leżąc na swoich kocykach uważnie słuchały bajki czytanej przez nauczyciela, a w tle usłyszeć mogły piękne kołysanki. Następnym zadaniem było odgadywanie tytułu bajki po wysłuchaniu piosenki w niej występującej. Były to m.in. Kubuś Puchatek, Gumisie, Miś Uszatek. Dzieci poradziły sobie rewelacyjnie! Część zabawową zamykał wspólny taniec przedszkolaków i misia pt. „Ja jestem niedźwiadek”. Ostatnim etapem świętowania był słodki poczęstunek przygotowany dla dzieci i misiowego gościa. Skosztować można było m.in. upieczonych przez chętne mamy – ciasteczek, w kształcie misia, herbatników z miodem czy napić się mleka. Na koniec każdemu dziecku zrobiono pamiątkowe zdjęcie z misiem. Rozemocjonowane i szczęśliwe przedszkolaki wróciły wraz z rodzicami do swoich domów.

(J. Czyżowska)