Nowa Pracownia Komputerowa – może być nasza. Konkurs Fundacji ORANGE

Data publikacji: Oct 01, 2016 6:51:43 AM

W miesiącu wrześniu nasza szkoła przystąpiła do Konkursu Fundacji ORANGE, którego celem jest podniesienie kompetencji dzieci i ich rodziców w zakresie bezpieczeństwa w internecie. Tematyka konkursu ściśle wiąże się z naszym priorytetowym zadaniem – bezpieczeństwo w sieci. Szkolnym koordynatorem konkursu została p. Jolanta Kantorczyk.W Konkursie uczestniczy cała społeczność szkolna. O liczbie uzyskanych punktów decyduje wspólne zaangażowanie uczniów, nauczycieli, rodziców, którzy realizują aktywności konkursowe:

• Dzieci zdobywają punkty dzięki swojej aktywności w trakcie zajęć edukacyjnych i biorąc udział w zadaniach konkursowych.

• Rodzice mają za zadanie pozyskanie certyfikatów za realizację kursu Bezpiecznie Tu i Tam na fundacja.orange.pl/kurs.

• Nauczyciele zdobywają punkty za realizację aktywności konkursowych dla dzieci i rodziców zgodnie z programem dydaktycznym akcji, na który składa się:

1. Przeprowadzenie spotkania z rodzicami informującego o akcji oraz kursie internetowym Bezpiecznie Tu i Tam.

2. Przeprowadzenie cyklu zajęć edukacyjnych dla uczniów na temat bezpieczeństwa dzieci online.

3. Zorganizowanie pikniku edukacyjnego dla dzieci (i rodziców).

4. Przeprowadzenie trzech zadań konkursowych dla uczniów w tematyce bezpieczeństwa online: Rywalizacji na słowa, Rywalizacji na obrazy, Rywalizacji na multimedia.

Naszą pierwszą aktywnością konkursową były zajęcia dla uczniów:

• w klasach 1-3 SP - pt. „Internet jest cudownym wynalazkiem”. Zadaniem uczniów było stworzenie swojej emotikonki;

• w klasach 4-6 SP – pt. „Jak wyrażać emocje w sieci?”. Zadaniem uczniów było wykonanie mapy myśli obrazującej rolę Internetu w naszym życiu i otaczającym nas świecie”.

Wszyscy uczniowie bardzo aktywnie włączyli się w nasze pierwsze zadanie. Efektem zgodnej pracy grupowej uczniów były piękne prace.

Liczymy na ogromne zaangażowanie naszych rodziców.

(J. Kantorczyk)