POCZYTAJMY

Data publikacji: Mar 28, 2017 7:30:25 PM

Realizując zadania w ramach projektu z Centrum Edukacji Obywatelskiej „Poczytajmy” odbyło się w dniu dzisiejszym spotkanie z uczniami z klas IV-VI szkoły podstawowej wraz z wychowawcami zorganizowane przez nauczyciela bibliotekarza. Gościem spotkania była Pani Lidia Borysowska, która jest pracownikiem filii biblioteki w Czerninie. Uczennice Maja, Patrycja, Agata i Weronika, które uczęszczają na zajęcia czytelnicze, przygotowały fragmenty znanej książki pt. „Pinokio” C. Collodiego. Dziewczęta pięknie przeczytały jedną z przygód drewnianego pajaca, który spotkał kulawego Lisa i ślepego Kota. Słuchacze stwierdzili, że pieniądze nie rosną na polach i tylko wtedy, kiedy pójdziemy do pracy, możemy otrzymać zapłatę. To, co obiecywali Lis i Kot było kłamstwem. Następnie chętni widzowie przeczytali krótkie fragmenty książki, po czym stwierdzili, że żeby czytać ładnie, trzeba dużo ćwiczyć. Pani bibliotekarka zaproponowała uczniom by często sięgali po różne teksty, a chętni mogą wykonać prace plastyczne z podobizną Pinokia, które zostaną wyeksponowane na szkolnym korytarzu. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, czekamy na kolejne inicjatywy w ramach projektu.

(L. Kaczor)