POCZYTAJMY

Data publikacji: Mar 24, 2017 6:35:28 AM

Nasza szkoła realizuje zadania w ramach projektu z Centrum Edukacji Obywatelskiej „Poczytajmy”. Spotkania z uczniami były organizowane w I semestrze, kontynuujemy je w II semestrze. Dziś uczniowie klas II-III szkoły podstawowej wraz z wychowawcami uczestniczyli w spotkaniu zorganizowanym przez nauczyciela bibliotekarza. Tym razem uczennice Maja, Patrycja, Agata i Julka, które uczęszczają na zajęcia czytelnicze, przygotowały fragmenty znanej książki pt. „Pinokio” C. Collodiego. Dzieci pięknie przeczytały jedną z przygód drewnianego pajaca, który spotkał kulawego Lisa i ślepego Kota. W dyskusji dzieci stwierdziły, że pieniądze nie rosną na polach i tylko wtedy, kiedy pójdziemy do pracy, możemy otrzymać zapłatę. To, co obiecywali Lis i Kot było kłamstwem. Następnie chętni widzowie przeczytali krótkie fragmenty książki, po czym stwierdzili, że żeby czytać ładnie, trzeba dużo ćwiczyć. Teraz dzieci wykonają prace plastyczne z podobizną Pinokia, które zostaną wyeksponowane na szkolnym korytarzu. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, czekamy na kolejne inicjatywy w ramach projektu.

(L. Kaczor)