„POCZYTAJMY”

Data publikacji: Oct 18, 2016 6:15:13 PM

Realizując zadanie z programu z Centrum Edukacji Obywatelskiej pod hasłem „Poczytajmy” Panie Lidia Kaczor i Joanna Spieć zorganizowały spotkanie w klasach IV-VI. Jego celem było zaprezentowanie uczniom fragmentów powieści H. Sienkiewicza

pt. „W pustyni i w puszczy”. Dzieci usłyszały o przygodzie Stasia i Nel, którzy znaleźli uwięzionego w wąwozie słonia. Młodzi uczestnicy spotkania odpowiadali na zadawane pytania. Zaciekawiła ich historia Słonia oraz przygody Stasia i Nel. Obiecali, że sięgną po ten utwór. Na koniec spotkania dzieci zaproponowały tytuł kolejnej książki, której fragmenty chcą usłyszeć. Jedna z uczennic zobowiązała się przebrać za jej bohatera. Za kogo, przekonamy się niedługo. Dziękując za miło spędzony czas, życzymy uczniom niezapomnianych przygód z książką.

(L. Kaczor)