Spotkanie z Policją

Data publikacji: Dec 19, 2016 8:58:35 AM

Dnia 15 grudnia naszych przedszkolaków odwiedził długo wyczekiwany przez niektóre dzieci gość. Przedszkolaki z wszystkich grup, z uśmiechem na twarzy, ale też z lekkim strachem, udały się na spotkanie z Panią policjantką. Zajęcia te były dla dzieci bardzo dobrym przypomnieniem m.in. zasad bezpieczeństwa na drodze i w jej pobliżu. Pani policjantka mówiła o tym, jak należy się zachować w różnych sytuacjach np. w sytuacji, gdy dziecko zostaje samo w domu, gdy zostanie zaczepione na ulicy przez nieznajomą osobę, a także - kiedy zostanie poczęstowane słodyczami lub zaproszone do samochodu. Funkcjonariuszka policji zadawała dzieciom pytania chcąc sprawdzić na jakim poziomie jest ich wiedza na ten temat. Okazało się, że przedszkolaki wiedzą już bardzo dużo i dla większości z nich jest to tylko przypomnienie znanych już zasad. Na koniec spotkania przedszkolakom zrobiono pamiątkowe zdjęcie z Panią policjantką.

(A. Gortych)