Spotkanie z teatrem

Data publikacji: Mar 24, 2017 3:30:48 PM

Grupa uczniów z naszej Szkoły po raz pierwszy miała możliwość obejrzenia sztuki teatralnej, była to „Wyprawa” Piotra Jachowicza. Teatr Miejski w Lesznie jest młodym teatrem, którego dyrektorem artystycznym jest znana aktorka Beata Kawka. Ogromne wrażenie wywarło na nas spotkanie z Panią Dyrektor, która serdecznie nas powitała i zaprosiła na kolejne spektakle.

W towarzystwie elfa Toto i renifera Ojo, nasi uczniowie wzięli udział w fantastycznej podróży i odwiedzili magiczne miejsca. Byli nad przepaścią, na szczycie wielkiej góry, w kosmosie i nad wielkim, tęczowym kraterem. Aktorzy tańczyli, śpiewali, robili fikołki, skakali oraz współpracowali z widzem zapraszając do zabawy. Przygody początkowo skłóconych ze sobą bohaterów dziejące się na scenie szybko wciągnęły widownię i to w sensie dosłownym. W sztuce istotnym elementem była interakcja z widownią.

Godzina spektaklu minęła jak z bicza trzasnął, a widownia wyszła z morałem, że tylko zgoda buduje.

Leszczyński Teatr odwiedzimy jeszcze nie jeden raz.

(J. Spieć)