„Szczęście za rogatkę” i „Bajkowy przekładaniec”

Data publikacji: Dec 12, 2016 6:46:40 PM

„Szczęście za rogatkę” to tytuł przedstawienia profilaktyczno-edukacyjnego, które obejrzeli dziś uczniowie klas IV-VI. Spektakl, w przystępny dla uczniów sposób, podejmował tematykę narkomanii. Poszczególne sceny, przeplatane piosenkami, ukazywały widzom tragiczne losy bohaterów, którzy walczyli, walczą i będą walczyć z tym zagrożeniem. Spektakl namawiał do szukania dróg alternatywnych i konstruktywnego działania dającego poczucie własnej wartości i siły do przyjaźni oraz zrozumienia.

Przedszkolaki z naszej szkoły miały dziś okazję uczestniczenia w interaktywnej zabawie z elementami profilaktyki, mnóstwem konkursów i scenek aktorskich. Przedstawienie w przestępny sposób i w bajkowej scenerii opowiadało o niebezpieczeństwach współczesnego świata np. „nie ufaj fałszywym przyjaciołom – również tym w Internecie”, czy „przecież duży powinien szanować mniejszego, starszy młodszego, silniejszy słabszego i odwrotnie”. Piękna scenografia, kolorowe kostiumy, niebanalne rekwizyty, efekty świetlne i profesjonalne aktorstwo, stworzyły atmosferę, w której młoda widownia bawiąc się utrwaliła ważne treści, kierowane do niej każdego dnia w domu i na zajęciach szkolnych.

(J. Spieć)