Warsztaty ekonomiczne „Na własne konto”

Data publikacji: Feb 15, 2017 7:41:54 PM

13 lutego grupa uczniów klasy I-III gimnazjum rozpoczęła swoją przygodę z ekonomią, uczestnicząc w warsztatach z Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej zorganizowanych przez Gminę Góra oraz Zespół Szkoła Podstawowa Gimnazjum i Przedszkole im. św. Huberta w Czerninie. Projekt, którego pierwsza tura potrwa do piątku 17 lutego to cykl dodatkowych zajęć z podstaw ekonomii i przedsiębiorczości. Podczas tygodniowych spotkań opartych na warsztatach, grach edukacyjnych i zabawie w przedsiębiorców młodzież pozna podstawowe pojęcia i narzędzia ekonomiczne, które umożliwią im lepszy start w dorosłe życie. W ramach projektu odbędą się dwie wycieczki - jedna do lokalnych przedsiębiorców druga do oddziału banku, gdzie uczestnicy choć przez moment będą mogli wcielić się w rolę bankowca i zapoznać się z podstawami bankowości i finansów.

Na pierwszych zajęciach wszyscy dowiedzieli się czym jest ekonomia, popyt, podaż, konkurencja i przedsiębiorca. Stworzony został obraz dobrego przedsiębiorcy oraz poprawnie sformułowane CV.

Przyjazna, kameralna atmosfera warsztatów oraz wspaniała współprowadząca, studentka ekonomii sprawiły, że wszyscy odważnie i z wielkim zaangażowaniem przystępowali do powierzonych zadań.

(M. Wołoszyn)