„Widoczny, bardziej bezpieczny”

Data publikacji: Nov 09, 2016 12:52:9 PM

Uczniowie klas II Szkoły Podstawowej mieli dziś przyjemność uczestniczenia w akcji „Widoczny, bardziej bezpieczny”, zorganizowanej przez Jednostkę Terenową KRUS w Górze, Państwową Inspekcję Pracy i Komendę Powiatową Policji w Górze. Z tej okazji naszą szkołę odwiedzili goście: Pani Burmistrz Irena Krzyszkiewicz, kierownik KRUS p. Anna Kolibek wraz z p. Natalią Kornicką, przedstawiciel Państwowej Inspekcji Pracy p. Jacek Grygotowicz, a także przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Górze p. Małgorzata Nieborak i p. Piotr Gęstwa.

Pani dyrektor Dorota Adamska powitała gości i zaprosiła na część artystyczną, przygotowaną pod okiem pań Marii Czyżowskiej i Renaty Stępień-Chmiel. W wesoły sposób, za pomocą piosenek i wierszy dzieci przypomniały zasady obowiązujące pieszych na drodze. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat bezpieczeństwa, którą zadziwili wszystkich gości, a w szczególności zaproszonych policjantów. Dzieci otrzymały odblaskowe kamizelki i kolorowanki. Również pani Burmistrz przygotowała dla uczniów słodką niespodziankę w postaci cukierków, podziękowała także za zorganizowanie tej akcji, przyczyniającej się do poprawy bezpieczeństwa wśród pieszych. W ramach podziękowań dzieci wręczyły gościom prezenty w postaci kolorowych lizaków ostrzegawczych. Po części oficjalnej zarówno goście jak i uczniowie zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

(J. Spieć)