Wizyta w II i III Liceum Ogólnokształcącym w Lesznie

Data publikacji: Nov 02, 2016 6:57:30 PM

W ramach orientacji zawodowej uczniowie klas gimnazjalnych odwiedzili Licea Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika i Juliusza Słowackiego w Lesznie. Uczestnicy wycieczki dowiedzieli się jak funkcjonują obie szkoły, mieli również możliwość zwiedzenia szkół i obejrzenia specjalistycznych pracowni. Poznali kierunki kształcenia, propozycje zajęć dodatkowych, na których będą mogli zdobywać dodatkową wiedzę zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. Uczniowie przekonali się, że każda ze szkół ma ciekawą ofertę zajęć pozalekcyjnych integrujących społeczność szkolną. Chłopcom szczególnie spodobało się zaplecze sportowe obu szkół, zwrócili uwagę na nowo powstałą halę sportową Football Academy przy III Liceum, na której mogliby doskonalić swoje umiejętności piłkarskie, uczęszczając do klasy o profilu sportowym – piłka nożna. W II Liceum zachwycił uczniów szeroko rozwinięty wolontariat uczniowski i bardzo popularny zespół rockowy.

Wycieczka zakończyła się zaciętą dyskusją młodzieży na temat, która ze szkół jest lepsza. Problem nie został jednak rozwiązany, gdyż obie szkoły reprezentują wyrównany poziom.

(L. Kaczor, J. Spieć)