Wycieczka do Biblioteki Pedagogicznej w Górze i Klubu dziecięcego w Górze

Data publikacji: Oct 05, 2016 4:54:9 PM

Realizując zadania z projektu z MEN Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa uczniowie gimnazjum wraz z opiekunami odwiedzili Bibliotekę Pedagogiczną w Górze. Pani Julita Kruszka opowiedziała uczestnikom, jak funkcjonuje biblioteka i jakie zbiory posiada. Uczniowie mieli możliwość wypożyczenia książek online. Dowiedzieli się również, jakie predyspozycje należy mieć, aby wykonywać zawód bibliotekarza. Pani Julita uświadomiła uczniom zagrożenia płynące z nieumiejętnego korzystania z portalu facebook .

W ramach orientacji zawodowej odwiedziliśmy żłobek „Świat Malucha” Klub dziecięcy w Górze. Pani Agnieszka Drozdowska, kierownik przedszkola, opowiedziała nam, kto może pracować w żłobku. Młodzież mogła się przekonać, ile trudu wymaga zawód opiekuna przedszkola. Jak zawsze młodzież wykazała się dużym zaangażowaniem i zainteresowaniem. Chętnie wzięli udział w zorganizowanych przez wychowawcę żłobka zajęciach. Sami również wyszli z inicjatywą zabawy z maluszkami. Wszystko odbyło się w miłej atmosferze.

(L. Kaczor, J. Krzyszkiewicz-Stojanowska)