WYCIECZKA UCZNIÓW GIMNAZJUM - PRAGA, KARKONOSZE POLSKIE I CZESKIE

Data publikacji: Jun 28, 2017 6:41:29 PM

Dnia 19 czerwca 2017 r. uczniowie klasy II i III oraz kilkoro uczniów z kl. I gimnazjum wraz z nauczycielami p. Edytą Turowską, p. Joanną Jabłońską-Panek oraz z p. Lidią Kaczor wyruszyli na wycieczkę w Karkonosze polskie i czeskie oraz do stolicy Republiki Czeskiej - Pragi.

Pierwszym punktem programu był przyjazd do Libereca, gdzie uczniowie mieli czas na zwiedzenie Centrum Nauki – IQlandię. Następnie grupa udała się do Harrachova, gdzie przeszła pod Mamucią Skocznię i spacerkiem do Mumlawskiego Wodospadu.

Po wyczerpującym dniu obiadokolacja i nocleg w hotelu w Jakuszycach.

Następnego dnia wycieczka wyruszyła do Pragi - Stolicy Republiki Czeskiej, gdzie zobaczyła Zamek Praski, Małą Stranę, Most Karola, Rynek Staromiejski, Plac Wacława oraz wiele innych wspaniałych miejsc. Uczniowie mieli także czas wolny, aby w grupkach pochodzić po urokliwych uliczkach praskich i skosztować pysznych lodów.

Trzeciego, ostatniego dnia młodzież pożegnała Czechy i wszyscy udali się do Szklarskiej Poręby. Tam szlakiem dotarli do wodospadu Szklarka, w drodze powrotnej zakupiono pamiątki i zrobiono pamiątkowe zdjęcia. Wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń dotarli do Czerniny.

(E. Turowska)