WYRÓŻNIENIE ZA PROJEKT „SYTY SŁOIK” W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE „NA WŁASNE KONTO”

Data publikacji: Jun 01, 2017 9:29:28 AM

W dniu wczorajszym Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, który był organizatorem programu "Na własne konto", ogłosił wyniki konkursu projektowego "Biznes w lokalnej społeczności". Grupa gimnazjalistów Zespołu Szkoła Podstawowa Gimnazjum i Przedszkole w Czerninie, pod okiem Magdaleny Wołoszyn stworzyła projekt biznesowy "Syty słoik", promujący lokalny produkt - przetwory, dania warzywne, zupy oraz desery na bazie naturalnego mleka, zamknięte w słoiku. Wszystkie składniki pochodzą z własnej, domowej produkcji i hodowli lokalnych rolników.

Uczniowie za swój pomysł otrzymali wyróżnienie oraz nagrody: pieniężną w wysokości 1000 zł dla całej grupy oraz nagrody indywidualne, wartości 90 zł dla każdego uczestnika. W konkursie brało udział 35 szkół gimnazjalnych z całej Polski.

Ogromne gratulacje i dalszych sukcesów na ścieżkach ekonomii dla uczestników projektu: Nadii Niewiarowskiej, Kingi Szymańskiej, Klaudii Woźnicy, Dagmary Dykas, Kai Kirkiewicz, Julii Hybsz, Kingi Matuszewskiej, Karoliny Rychel, Alicji Glińskiej, Weroniki Domasik, Mateusza Fluder oraz Mateusza Marszałka.

Film konkursowy promujący lokalne przedsięwzięcie biznesowe "Syty słoik". Prowadzące: Nadia Niewiarowska i Kinga Szymańska; w roli operatora kamery Alicja Glińska przy współpracy z Klaudią Woźnicą; montaż: Kinga Szymańska i Nadia Niewiarowska.

(M. Wołoszyn)