„Śniadanie daje moc!”

Data publikacji: Nov 09, 2016 11:51:45 AM

Kształtowanie dobrych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat to bardzo ważna sprawa. Wspólnie

z wychowawcami oraz panią Małgosią, naszą pielęgniarką dzieci rozmawiały o zasadach zdrowego odżywiania, m.in. o tym jak łączyć smaki, jakie produkty należy jeść, dlaczego musimy się zdrowo odżywiać? Dzięki takim działaniom dzieci uczą się, czym jest kultura spożywania posiłków i higiena ich przygotowywania, rozwijają kreatywność i wyobraźnię.

We wtorek 8 listopada uczniowie przynieśli do szkoły potrzebne produkty, by samodzielnie zrobić kolorowe kanapki na drugie śniadanie. Kanapki nie tylko były ciekawie skomponowane, ale przede wszystkim pełne witamin. Pamiętajmy, że najlepiej smakują te wykonane własnoręcznie. Warto organizować takie lekcje, gdyż nie ma nic lepszego, jak nauka poprzez działanie.

Tematyka odżywiania będzie poruszana na naszych zajęciach jeszcze niejednokrotnie. Już dziś dzieci wyraziły chęć przygotowania kolejnych witaminowych pyszności w postaci sałatki owocowej.

Zagadnienie dotyczące zdrowego odżywiania wśród najmłodszych uczniów poruszane jest każdego dnia. W ramach ogólnopolskich akcji „Szklanka mleka" i „Owoce w szkole" kilka razy w tygodniu dostają oni świeże mleko, warzywa i owoce. Dzieci chętnie też dzielą się spostrzeżeniami na temat zawartości swojego codziennego śniadania, bo wiedzą, że jest to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu mają siłę do nauki i zabawy.

(R. Woźny)