Średniowieczne czasy

Data publikacji: Jan 27, 2017 7:21:58 AM

Dzisiejszy, tj. 26 stycznia 2017 r., poranek zapowiadał się nerwowy. W szkole trwały przygotowania do uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka. Uczniowie klas II-III odświętnie ubrani, nerwowo dreptali szkolnymi korytarzami. Aby umilić dzieciom oczekiwanie, w sali gimnastycznej został zorganizowany koncert umuzykalniający, który przeniósł uczniów w odległe czasy średniowiecza. Okazało się, że muzyka ma czarodziejską moc, bo i o smokach była mowa, o królewnie i o dzielnym rycerzu. Nie zabrakło czarodziejskich instrumentów, których dźwięki miłość królewny do króla przywołały i walkę rycerza ze smokiem. Całość koncertu dopełniały stroje muzyków i oczywiście ciekawe historie ukazujące życie ludzi w tamtych czasach. Po koncercie w miłym nastroju uczniowie świętowali wspólnie z babciami i dziadkami, ale to już zupełnie inna historia.

(R. Stępień-Chmiel)