Data publikacji: Nov 27, 2016 5:9:30 PM

Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzimy 25 listopada już od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś świętował swoje setne urodziny. Pierwsza pluszowa zabawka powstała, bowiem w 1902 roku w Nowym Jorku, a na cześć prezydenta USA Teodora Roosevelta, (który podczas jednego z polowań nie zgodził się na zastrzelenie młodego niedźwiadka) została nazwana "Teddy's Bear". Obecnie pluszowe misie są jednymi z najpopularniejszych zabawek na świecie.

W grupie „KRASNOLUDKÓW” Pluszowe Misie swoje święto miały 24 listopada. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Misiem. Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe brązowe, zielone itd. A każdy był piękny i wyjątkowy.

W tym dniu grupę odwiedziła Pani bibliotekarka - dzieci wysłuchały wierszyków o misiu oraz otrzymały misie do zjedzenia i odznakę misia do powieszenia. Dzieci z dużym zaangażowanie wykonały również prace plastyczna „Miś”.

Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.

(K. Garbacz)