ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ W NASZEJ SZKOLE

Data publikacji: Oct 16, 2016 11:15:27 AM

14 października 2016 r. obchodziliśmy Święto Edukacji Narodowej.

Na wstępie głos zabrała p. Dyrektor Dorota Adamska, która mówiła o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła zdrowia, wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. Pani Dyrektor doceniła pracę nauczycieli i pracowników administracji i obsługi wręczając Nagrody Dyrektora Szkoły. Wszystkim nagrodzonym Gratulujemy!

Wśród zaproszonych na uroczystość gości obecni byli również: przewodnicząca Rady Rodziców p. Ewa Niewiarowska i proboszcz parafii w Czerninie – ks. Janusz Bobowski. Zwracając się do pracowników oświaty przekazali najlepsze życzenia, a na ręce Pani Dyrektor złożyli słodki upominek.

Akademię szkolną przygotowali uczniowie klasy II gimnazjum pod kierunkiem p. Edyty Turowskiej. Montaż słowno-muzyczny zawierał wiersze i teksty odpowiednio dobrane i skierowane do każdego nauczyciela. Oprawę muzyczną stanowiły humorystyczne piosenki. Akademię uświetnił układ taneczny przygotowany przez p. Justynę Czyżowską i zespół Fanki Tanki.

Uroczystość przebiegała w miłej i radosnej atmosferze. Na zakończenie uczniowie złożyli życzenia wszystkim pracownikom szkoły oraz wręczyli jabłuszka z życzeniami. Uwieńczeniem spotkania był wspaniały tort - słodki upominek od Rady Rodziców oraz poczęstunek przy kawie.

(E. Turowska)