Święto Patrona Szkoły

Data publikacji: Oct 23, 2016 5:8:24 PM

21 października 2016 roku obchodziliśmy po raz kolejny Hubertowiny. Uroczystość uświetnili swoją obecnością: Burmistrz Góry – Pani Irena Krzyszkiewicz, proboszcz parafii w Czerninie ksiądz Janusz Bobowski, Radny Rady Miejskiej Góry – Pan Henryk Drozdowski, zastępca przewodniczącej Rady Rodziców – Pani Anna Gronowska oraz skarbnik Rady Rodziców – Pani Jolanta Felska.

Tegoroczna uroczystość okazała się wyjątkowym sukcesem. Pani Burmistrz Irena Krzyszkiewicz doceniła ogromną pracę naszej Pani dyrektor Doroty Adamskiej i uhonorowała ją nagrodą Burmistrza Góry. Pani dyrektor usłyszała wiele ciepłych słów pod swoim adresem. Zarówno sama pani dyrektor, jak i wszyscy nauczyciele, byliśmy bardzo dumni. Był to wzruszający moment.

Podczas uroczystości wysłuchaliśmy koncertu w wykonaniu Pani Agnieszki Gortych oraz Pana Patryka Gortycha. Uraczyli oni gości grą na saksofonie i trąbce. Następnie uczniowie klasy III i IIb szkoły podstawowej wygłosili przygotowane wierszyki i piosenki – ku uciesze zgromadzonych. Popisowy talent taneczny zaprezentowała uczennica klasy IIIb – Hanna Chmiel. Koło teatralne pod kierunkiem Pani Lidii Kaczor przedstawiło legendę o świętym Hubercie. Niezwykłego charakteru dodała dekoracja zaprojektowana przez Panią Magdalenę Wołoszyn. Po uroczystym apelu uczniowie udali się na piknik sportowy zorganizowany w ramach Konkursu Fundacji Orange. Ostatnim punktem uroczystości były zawody sportowe. Nasi podopieczni mogli się zmierzyć w konkurencjach sportowych przygotowanych przez Panią Ewę Miłaszewicz, Pana Piotra Brojka i Pana Wojciecha Janickiego. Zabawie nie było końca. Z pewnością na długo zapamiętamy ten dzień.

(J. Krzyszkiewicz-Stojanowska)