BAJKI ROZŚMIESZAJKI

Data publikacji: Mar 20, 2018 4:55:55 PM

W ramach akcji „Bajki rozśmieszajki” odbyło się spotkanie na którym czytaliśmy w klasach szkoły podstawowej książkę pt. „Matylda”. Uczennica klasy V Agata przeczytała wybrane fragmenty powieści. Jej bohaterka - Matylda - to mała dziewczynka o wielu zainteresowaniach i zdolnościach. Bardzo wcześnie zaczęła mówić i czytać, z czego nie byli zadowoleni jej rodzice. Zapisali Ją do szkoły, a tam od razu została posądzona o czyn, którego się nie dopuściła. Nie miała jednak argumentów, by się obronić. Rodzice małej nie zajmowali się jej edukacją i rozwijaniem zainteresowań. Jak kończy się przygoda Matyldy, można dowiedzieć się sięgając po tekst R. Dahla. To miła lektura, pełna lekkiego humoru. Po spotkaniu uczniowie zostali poproszeni o wykonanie prac plastycznych przedstawiających bohaterkę książki, Matyldę. Nagrodą będzie wystawa w bibliotece szkolnej.

Tym spotkaniem chcieliśmy zachęcić uczniów do czytania i myślę, że to był najlepszy sposób by wzbudzić pasję czytelniczą.

(L. Kaczor)