BAJKOWA PARADA

Data publikacji: Jun 19, 2018 5:39:22 PM

W piątek 15 czerwca przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III wzięły udział w „Bajkowej Paradzie” zorganizowanej przez panie z Filii Biblioteki Miejskiej w Czerninie w ramach projektu „Kto czyta książki, żyje podwójnie”. Dzieci wystąpiły w strojach bajkowych pięknie prezentując literackie postacie były: Dorotka, Dzwoneczek, Ania z Zielonego Wzgórza, Faraon, Gajowy i wiele innych. Z jakich pozycji literackich, niech będzie zagadką dla czytelnika i zachętą do sięgnięcia po książki z przygodami tychże postaci.

Po przemarszu ulicami Czerniny spotkanie toczyło się w sali biblioteki, gdzie dzieci rozwiązywały zagadki, rebusy i krzyżówki bajkowe. Miło spędzony czas przy słodkościach, niekoniecznie z chatki Baby Jagi, upłynął nam niezwykle szybko i efektywnie. To będą niezwykłe wspomnienia. Przyjemnie będzie wrócić w bajkową krainę i zagłębić się w fotelu z ciekawą książką, by przeżywać niezwykłe historie bohaterów.

(R. Woźny)