„Czernina dla Hani”. Koncert charytatywny

Data publikacji: Oct 04, 2017 4:32:38 PM

W sobotę 30 września cała społeczność naszej szkoły, mieszkańcy wsi oraz goście z dalszych miejscowości przybyli do Czerniny w jednym wspólnym celu – by pomóc chorej na białaczkę Hani oraz jej rodzinie. Z tego właśnie powodu zorganizowano festyn charytatywny, który odbył się na terenie czernińskiej szkoły.

Ten szczególny dzień rozpoczął się już o 1130 turniejem piłki nożnej o puchar Burmistrza Góry, w którym z ochotą wzięły udział 4 drużyny, a były to: drużyna policji, straży pożarnej, nadleśnictwa i drużyna sportowców z „Korony Czernina”. Sportowe rozgrywki dostarczyły wszystkim wielu emocji. Zwycięską drużyną okazała się reprezentacja Policji, której serdecznie gratulujemy. O godz. 1400 nastąpiło oficjalne otwarcie festynu przez Panią dyrektor Dorotę Adamską i wręczenie pucharu zwycięskiej drużynie przez Panią Burmistrz Irenę Krzyszkiewicz. Głos zabrał również Prezes Stowarzyszenia „Młodzi – Młodym” oraz tata Hani.

Kolejnym punktem programu były prezentacje artystyczne uczniów ze szkoły w Czerninie. Można było podziwiać doskonale przygotowane tańce, piosenki oraz oryginalne stroje dzieci. Dopełnieniem artystycznej wizualizacji była przepiękna i oryginalna dekoracja, która z pewnością dodała uroku całej scenerii, a swym hasłem „Czernina dla Hani. Zaraźmy się uśmiechem” nie pozwoliła nikomu zapomnieć o tym małym geście – uśmiechu, który nic nas nie kosztuje.

Podczas festynu na każdego czekało mnóstwo atrakcji m.in. stoisko z malowaniem twarzy i pleceniem kolorowych warkoczyków, przejażdżka na kucyku, przejażdżka prawdziwym harleyem. Mogliśmy podziwiać także pokazy Ochotniczej Straży Pożarnej z Czerniny, która przeprowadziła symulację wypadku samochodowego i pokazała jak należy zachować się w takiej sytuacji i w jaki sposób pomóc osobom poszkodowanym. Festyn uświetnił również pokaz motocyklistów i koncert zespołu „Aro band”. Prowadzone były licytacje cennych przedmiotów m.in. biżuterii, kasku z autografami polskich żużlowców, obrazów ręcznie malowanych, voucherów na różne usługi. Na każdego gościa czekała także loteria fantowa.

Na festynie nie zabrakło również pyszności kulinarnych przygotowanych m.in. przez pracowników szkoły, uczniów oraz rodziców. Można było skosztować pierogów, krokietów z barszczem, pieczonych jabłek, gofrów, sałatek, grochówki i mnóstwa innych pyszności.

Końcowym punktem festynu był spektakularny pokaz Teatru Ognia „Sacrum”, który zrobił na wszystkich duże wrażenie. Zamknięciem koncertu było losowanie głównych nagród w loterii fantowej, a następnie wystąpienie pani dyrektor i podziękowanie wszystkim, którzy pomogli Hani i jej rodzinie. Państwo Tomczak są bardzo zadowoleni i jak sami przyznają nie spodziewali się aż tak dużego przedsięwzięcia i tylu zgromadzonych osób, chętnych im pomóc.

Z przyjemnością informujemy, że podczas festynu udało nam się zebrać kwotę 17 685,46 zł. Jesteśmy szczęśliwi i dumni, że udało nam się zorganizować taką pomoc dla Hani i jej rodziców. Warto pomagać!

W imieniu Hani i Jej rodziców serdecznie dziękujemy: Pani Burmistrz, Stowarzyszeniu „Młodzi – Młodym”, Radzie Rodziców, sportowcom, policji, straży pożarnej, artystom, radnym, sołtysom oraz wszystkim zaangażowanym i uczestniczącym w tym niezwykłym wydarzeniu. Dziękujemy także leśnikom i myśliwym z kół łowieckich, którzy włączyli się do koncertu przekazując wsparcie finansowe. Jesteśmy wdzięczni również wszystkim, którzy pragną pomóc wpłacając środki finansowe na konto Stowarzyszenia „Młodzi – Młodym” z dopiskiem „Czernina dla Hani”. Cały dochód zebrany podczas koncertu oraz wpłaty na konto Stowarzyszenia zostają przeznaczone na leczenie i rehabilitację naszej 6-letniej Hani.

Dnia 13 października Hania będzie miała przeszczep szpiku kostnego. Życzymy Jej szybkiego powrotu do zdrowia.

Kochana Haniu społeczność szkolna wspiera Cię całym sercem.

(A. Gortych)