Czytamy, czytamy, czytamy…

Data publikacji: Dec 06, 2017 7:22:46 PM

W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły realizowali szereg działań w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”. Biblioteka wzbogaciła swój księgozbiór, a uczniowie wypożyczali i czytali wybrane pozycje. Klasa V i VI zapoznała się ze współczesną historią kryminalną badaną przez Tomusia Orkiszka i partnerów oraz „Klub poszukiwaczy przygód”, poszukując rozwiązania intryg autorstwa A. Stelmaszyk. Domysłom nie było końca, a historie kryminalne zaskakiwały wszystkich swą nieprzewidywalnością. Uczniowie dyskutowali i proponowali różne możliwe rozwiązania, byli też tacy, którzy bezbłędnie odgadli intencje autorki. Detektywom gratulujemy! Klasa VII miała okazję porozmawiać o przyjaźni i uczuciach w oparciu o powieść R. Gosika „Felix, Net i Nika”. Członkowie koła recytatorsko-teatralnego wcielili się w role bohaterów „Magicznego krzesła” interpretując dramowo wybrane fragmenty książki.

Wszyscy się świetnie bawili odkrywając nowe powieści na półkach w szkolnej bibliotece!

(J. Jabłońska-Panek)