Dolnośląskie Małe Granty - podsumowanie projektu „Młodzi patrioci”

Data publikacji: Jun 14, 2018 11:50:44 AM

Dnia 4 czerwca 2018 r. odbyło się uroczyste podsumowanie projektu „Młodzi patrioci” realizowanego w ramach programu „Dolnośląskie Małe Granty” dofinansowanego z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego połączone z widowiskiem tanecznym oraz wokalno-literackim. W uroczystości wzięła udział cała społeczność szkolna, rodzice oraz zaproszeni goście. Podczas uroczystości uczestnicy projektu zaprezentowali się w strojach zakupionych z budżetu projektu, wykonując tańce narodowe „Krakowiak” i „Polonez”. Zwycięzcy Konkursu Piosenki Patriotycznej przypomnieli swój repertuar, całość przeplatana była elementami poezji patriotycznej w wykonaniu starszych uczestników projektu. Wyłoniono zwycięzców Konkursu Plastycznego - uczniowie wykonywali portret ulubionego władcy Polski, przyznano nagrody. Na zakończenie wszyscy uczestnicy mieli możliwość degustacji poczęstunku, który zakupiono z budżetu projektu, a który pomogli przygotować rodzice.

(E. Turowska)