Data publikacji: Nov 30, 2017 9:13:6 PM

25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Pluszowy Miś to symbol dzieciństwa, ulubiona zabawka najmłodszych. Stał się bohaterem wielu książek i filmów. Z okazji tego miłego święta Filia Biblioteki Publicznej w Czerninie zorganizowała dla swoich najmłodszych czytelników wiele „misiowych” atrakcji. Dzieci z najmłodszej grupy przedszkolnej „Krasnoludki” przyszły do biblioteki ze swoimi pluszowymi ulubieńcami. Impreza rozpoczęła się od pogadanki o misiach. Mali goście mieli także okazję zobaczyć wystawę lustracji i książek, których bohaterami były małe pluszowe niedźwiadki. Przy okazji pobytu w bibliotece maluchy zwiedziły wspólnie z misiami pomieszczenia biblioteki a nawet przejechały się windą. Na zakończenie Krasnoludki dostały zadanie - ułożenie portretu misia z kółek różnej wielkości. Z zadaniem tym dzieci sobie poradziły.

(K. Garbacz)