Dzień Pluszowego Misia w Przedszkolu

Data publikacji: Dec 04, 2017 7:6:22 AM

Dnia 29 listopada w grupie 4,5 i 6 latków zorganizowano Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji, dzieci przyszły do przedszkola na godz. 1600 zaopatrzone w piżamkę, kocyk, poduszkę i oczywiście swojego ulubionego pluszaka. Wydarzenie rozpoczęło się przywitaniem dzieci, a następnie każdy przedszkolak przedstawił swojego misia koleżankom i kolegom oraz paniom wychowawczyniom. Kolejnym punktem programu było wysłuchanie bajki o Kubusiu Puchatku czytanej przez jedną z pań. Dzieci również dowiedziały się więcej na temat pluszowego misia oglądając prezentację multimedialną, w której m.in. miały okazję poznać maskotkę misia z dawnych lat, obejrzeć postacie misiów z różnych bajek i poznać historię powstania pluszowego misia. W tym dniu nie zabrakło także tańca „Ja jestem niedźwiadek”, w którym udział wzięły również misie przyniesione przez dzieci. Dla przedszkolaków przygotowane były misiowe zagadki, a na koniec słodki poczęstunek i ciepłe mleko do picia.

Kiedy brzuszki wszystkich zostały napełnione wykonano kilka pamiątkowych zdjęć, a następnie dzieci wraz z rodzicami udały się do swoich domów.

(A. Gortych)