Goście w naszej szkole

Data publikacji: Feb 07, 2018 6:20:11 PM

Dnia 6 lutego odbyło się z naszej szkole spotkanie z przedstawicielami Aeroklubu Leszczyńskiego w osobach Pani Katarzyny Kuty - dyrektora Aeroklubu i Pana Pawła Kozora - pilota, którzy gościli na uroczystości pasowania uczniów klasy pierwszej na czytelników biblioteki szkolnej. Swoją obecnością zaszczycili nas Pani Lidia Borysowska i Beata Buda oraz dyrektor, wicedyrektor i pedagog szkolny. Uroczystość rozpoczęła uczennica klasy pierwszej Agatka fragmentem książki pt. „Pilot i ja”. Po wysłuchaniu dzieci podzieliły się swoimi wrażeniami a propagując umiejętność czytania podkreślili, że jest ona największym wynalazkiem ludzkiej cywilizacji. Uroczystość zakończyła uczennica Agata, która zaśpiewała piosenkę o książce przy akompaniamencie gitary w wykonaniu ucznia Macieja. Pierwszoklasiści mieli też okazję do zapoznania się z zawodem pilota, poznali budowę szybowca oraz technikę startu i lotu. Goście z Aeroklubu opowiadali także o swojej działalności, sukcesach w zawodach sportowych, o charakterze swojej pracy ale także o pasji latania. Druga część spotkania miała miejsce w kl. VII oraz w klasach gimnazjalnych w ramach doradztwa zawodowego. Zaprezentowano filmy, wskazano etapy szkoleń w celu uzyskania licencji. Uczniowie, którzy chcą być w przyszłości zawodowym pilotem pozyskali informację o Szkole Lotnictwa na Politechnice Rzeszowskiej. Na zakończenie uczniowie zostali zaproszeni na otwarcie sezonu w pokazach lotniczych z okazji pikniku szybowcowego i do udziału w warsztatach modelarskich. Serdecznie dziękujemy i bardzo chętnie skorzystamy z zaproszenia.

(L. Kaczor)