GRA MIEJSKA

Data publikacji: Jun 12, 2018 10:33:44 AM

Drużyna uczniów klasy czwartej szkoły podstawowej Julia, Nina i Łukasz wzięła udział w wydarzeniu w formie gry miejskiej „RzeczpospoCzyta” w ramach Nocy Bibliotek 2018, która odbyła się 9 czerwca w Górze. Zadaniem uczniów było przeczytanie wcześniej książki „Pan Kardan i przygoda z vetustasem” J. Bednarek. W bibliotece miejskiej drużyna otrzymała kartę z zadaniami i wraz z opiekunem, Panią Joasią, dzieci ruszyły do punktów, w których wyznaczonych było 15 różnych zadań. Wśród nich: puzzle - ułożenie województwa, rozsypanka - wybranie przedmiotów, które przynosiły kury, rzut woreczkiem do celu, bohaterowie z książki-dopasowanie właściwych bohaterów z książki, hokej-rzut do celu, ważne daty i wydarzenia związane ze stuleciem Odzyskania Niepodległości. Kolejnym etapem było zwiedzanie odrestaurowanej Wieży Głogowskiej, w której uczniowie mieli dwa zadania do wykonania. Zabawa była fajna, ponieważ można było spotkać się w różnych miejscach Góry, a także sprawdzić swoją wiedzę. Jednak zdaniem dzieci za mało było pytań związanych z książką. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dziękuję drużynie za udział oraz Pani Asi za opiekę nad dziećmi.

(L. Kaczor)