I miejsce w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Moja ulubiona postać literatury dziecięcej i młodzieżowej”

Data publikacji: Dec 17, 2017 6:33:31 PM

15 grudnia 2017 r. w Bibliotece Miejskiej w Górze miało miejsce uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego o zasięgu powiatowym, na który wpłynęły 54 prace. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu w formie przestrzennej ulubionej postaci literatury dziecięcej i młodzieżowej. Nasza uczennica kl. IVa Joanna Paterek pod kierunkiem p. Renaty Glińskiej, wykonała postać tytułowej bohaterki powieści Lucy Maud Montgomery „Ania z Zielonego Wzgórza” i zdobyła I miejsce oraz wartościową nagrodę książkową. Pracę wykonała z wykorzystaniem papieroplastyki. W ramach zajęć twórczych powstała imponująca postać rudowłosej Ani, która wymagała wielu godzin misternej pracy nad detalami. Ogromny wysiłek został doceniony przez organizatorów konkursu - Bibliotekę Miejską w Górze. Laureatce i jej Rodzicom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

(R. Glińska)