JASEŁKA

Data publikacji: Dec 29, 2017 3:54:21 PM

„Ta kolęda od opłatka się zaczyna, bo opłatkiem najpierw dzieli się rodzina…” - jak głoszą słowa jednej z piosenek bożonarodzeniowych 22 grudnia 2017 r. cała społeczność szkolna, tak jak w wielkiej rodzinie, przeżywała spotkanie opłatkowe. W atmosferę zbliżających Świąt Bożego Narodzenia wprowadziły nas jasełka w wykonaniu uczniów szkoły podstawowej klas: IIIa, IVa, IVb i VI, którym towarzyszyła niepowtarzalna oprawa plastyczna oraz oryginalne stroje występujących. To artystyczne przedsięwzięcie przygotowane pod kierunkiem pań: Renaty Glińskiej, Elżbiety Bieńko, Marii Czyżowskiej, niezawodnej pomocy przy nagłośnieniu pana Piotra Brojka oraz współpracy z rodzicami - na szczególne wyróżnienie zasługuje wkład pracy pani Anny Paterek. Przedstawienie bożonarodzeniowe odbyło się w budynku Filii Biblioteki w Czerninie, gdzie zgromadziła się cała społeczność szkolna na czele z Dyrektor Szkoły panią Dorotą Adamską. Swoją obecnością zaszczycił nas Proboszcz Parafii św. Wawrzyńca w Czerninie ks. Janusz Bobowski oraz przedstawiciele Rady Rodziców, rodzice, mieszkańcy. Na koniec, jak tradycja każe, wspólnie dzieliliśmy się opłatkiem i słowem składając życzenia i wręczając kartki świąteczne obecnym gościom, nauczycielom, rodzicom i mieszkańcom. Nie zabrakło ciepłych słów wypowiedzianych przez panią dyrektor Dorotę Adamską oraz księdza proboszcza. Dalszą uroczystość przeżywaliśmy w klasach, gdzie wspólnie z wychowawcami dzieliliśmy się opłatkiem, składaliśmy życzenia i kolędowaliśmy, oraz spożywaliśmy potrawy przygotowane przez rodziców.

W tym roku do Dzieciątka Jezus przychodziły postacie z bajek niosąc - jak podkreślił ks. Proboszcz dla oglądających ważne przesłania. Radość z przebywania razem i wspólnego świętowania to najważniejsze aspekty wychowawcze tego dnia.

(R. Glińska)