Klasa piąta i szósta na wycieczce w Karpaczu

Data publikacji: Jun 20, 2018 1:59:30 PM

Uczniowie klas V i VI, w dniach 18-19 czerwca 2018 r, wraz z wychowawcami i mamą Mai J. wybrali się na szkolną wycieczkę do Karpacza.

Gdy przyjechaliśmy do Karpacza spotkaliśmy się z naszym przewodnikiem sudeckim - panią Żakliną Antczak-Raj. Po krótkim zapoznaniu się, wyruszyliśmy w góry w celu zdobycia Śnieżki. W czasie wędrówki zachwycaliśmy się pięknymi widokami oraz zdobywaliśmy wiedzę z dziedziny środowiska przyrodniczego na podstawie obserwacji i ciekawego wykładu przewodnika. Zmęczeni, ale zachwyceni widokami dotarliśmy na najwyższy szczyt Karkonoszy – Śnieżkę. Naszym zachwytom nie było końca. Byliśmy ogromnie z siebie dumni, że udało nam się wspiąć na sam szczyt. Po chwili odpoczynku i po sesjach zdjęciowych udaliśmy w dalszą drogę prowadzącą do Karpacza. Zakwaterowani byliśmy w DW Mieszko w centrum Karpacza. Po obiadokolacji udaliśmy się na spacer po centrum Karpacza.

Drugiego dnia pojechaliśmy do Kowar, by zwiedzić Sztolnię „Liczyrzepa”. Przewodnik opowiadał nam o historii górnictwa kowarskiego związanego przez ponad 800 lat z wydobywaniem minerałów, kruszców, żelaza , srebra oraz rudy uranu. Bardzo atrakcyjnym punktem zwiedzania sztolni był pokaz laserowy powiązany z wybuchem pierwszej bomby atomowej.

Kolejnym punktem wycieczki było wejście na górę Chojnik i zwiedzanie ruin zamku, które znajdują się na szczycie tej góry. Po „wdrapaniu” się na szczyt wieży zamkowej podziwialiśmy piękny krajobraz Karkonoszy i Kotlinę Jeleniogórską.

Ostatnim punktem naszego programu była zabawa na letnim torze saneczkowym, który dostarczył nam niesamowitych wrażeń. Rynna saneczkowa jest jedną z najdłuższych torów saneczkowych w Polsce z wirażem ponad 360 stopni.

Wspólny wyjazd do Karpacza, pozwolił nam, nabyć nowych umiejętności, samodzielności i poczucia odpowiedzialności za siebie. Taki wyjazd, był dla nas wspaniałą szkołą życia, ale i skarbnicą wiedzy na temat odwiedzanych przez nas miejsc.

(J. Kantorczyk)