Kolejna wizyta w leszczyńskim teatrze

Data publikacji: Nov 16, 2017 7:51:42 PM

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa grupa uczniów naszej szkoły wybrała się na spektakl muzyczny pt. „Tajemnica Tomka Sawyera”, oparty na powieści Marka Twaina z librettem Jerzego Andrzeja Masłowskiego oraz muzyką autorstwa lidera zespołu „Nocna Zmiana Bluesa” Sławomira Wierzcholskiego.

Uczniowie byli uczestnikami wydarzenia, w którym Tomek Sawyer wraz ze swym wiernym przyjacielem Huckiem Finem, zupełnym przypadkiem, stali się świadkami wydarzenia, które w konsekwencji zmusiło ich do podejmowania bardzo dorosłych decyzji, mogących uratować z opresji jednego z mieszkańców miasteczka. Tak oto stawiając na szali szalone przygody z dorosłą odpowiedzialnością - Tomek i Huck mieli szansę stać się bohaterami i udowodnić swoją dojrzałość.

Spektakl zachwycił nas przede wszystkim grą aktorską. Historia ukazana była w sposób zabawny, nie było ani chwili na nudę, a widzów zachwycała piękna muzyka, tańce i śpiewy młodych aktorów. W obsadzie nie zabrakło gwiazd polskiej sceny muzycznej. W rolę ciotki Tomka wcieliła się Danuta Błażejczyk, która zachwyciła swoim głosem.

Już myślimy o kolejnej wizycie w Teatrze w Lesznie.

(L. Kaczor, J. Spieć)