Kompetencje kluczowe szansą sukcesu dla uczniów szkół Gminy Góra

Data publikacji: Feb 07, 2018 9:14:29 AM

Z dniem 1 lutego w naszej szkole rozpoczęły się zajęcia w ramach projektu pt. „Kompetencje kluczowe szansą sukcesu dla uczniów szkół Gminy Góra” (nr projektu RPDS.10.02.01-02-0074) 17, który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020.

Celem projektu jest wzrost kompetencji u uczniów z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych. Beneficjentem i Realizatorem projektu jest Fundacja pomocy Szkole im. E. Machniewicza i Gmina Góra. Projekt będzie realizowany do 30 czerwca 2019 r. Uczniowie nieodpłatnie w formie pozalekcyjnej z uwzględnieniem aktywności i systematyczności, i z wykorzystaniem metod aktywnych oraz pomocy dydaktycznych i wyposażenia zakupionego w ramach projektu będą doskonalili swoje umiejętności na n/w zajęciach:

Uczniowie szkoły podstawowej:

zajęcia korekcyjno-kompensacyjne,

• zajęcia terapii pedagogicznej,

• warsztaty przyrodnicze,

• warsztaty matematyczne,

• warsztaty informatyczne,

• warsztaty językowe – angielski;

Uczniowie klas gimnazjalnych:

zajęcia z psychologiem,

• zajęcia z terapii pedagogicznej,

• warsztaty biologiczno-geograficzne,

• warsztaty matematyczno-chemiczne,

• warsztaty z fizyki,

• warsztaty informatyczne,

• warsztaty językowe - angielski,

• warsztaty językowe – niemiecki.

W działaniach projektu planowane są także zajęcia w Nadleśnictwie „Góra Śląska”, wyjazd na Dolnośląski Festiwal Nauki we Wrocławiu, do Multicentrum w Jeleniej Górze i sali stymulacji sensorycznej w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Górze.

Projektem objętych jest 33 uczniów szkoły podstawowej, w tym 17 dziewcząt i 16 chłopców; w klasach gimnazjalnych to liczba 29 uczniów, w tym 15 dziewcząt i 14 chłopców.

W ramach projektu szkoła zostanie doposażona w sprzęt i pomoce dydaktyczne na łączną kwotę 59647,00 zł.

(D. Adamska)