Kontynuacja Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Data publikacji: Sep 25, 2017 8:10:56 AM

W miesiącu wrześniu zostały przeprowadzone zebrania z rodzicami w klasach szkoły podstawowej, podczas których rodzice zostali zapoznani z programem czytelniczym realizowanym w ramach priorytetu Ministerstwa Edukacji Narodowej pn. ”Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”.

Pani Lidia Kaczor przedstawiła zebranym główne założenia tego programu oraz dwanaście efektów czytania tj: poprawę pamięci, poszerzanie słownictwa, rozwój wyobraźni, relaks i odprężenie, naukę myślenia, utrwalanie zasad pisowni, wzbogacanie słownictwa, kreatywność, podniesienie samooceny, kształtowanie charakteru i poprawę pamięci. Ponadto zapoznała z nowościami książkowymi, które można wypożyczać w naszej szkolnej bibliotece.

(L. Kaczor)