NASI UCZNIOWIE W KOPERNIKU W LESZNIE

Data publikacji: Nov 17, 2017 6:40:49 PM

Dnia 16 listopada nasze uczennice, Martyna Wysocka i Karolina Dąbkowska, uczestniczyły w VII Regionalnym Konkursie Przyrodniczym „Między biologią a chemią”, zorganizowanym przez II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Lesznie. Kaja Kirkiewicz oraz Maciej Wysocki brali natomiast udział w II Regionalnym Konkursie Fotograficznym „Między biologią a chemią”, w którym osiągnęliśmy znaczący sukces, gdyż na 32 prace, nasz uczeń, swoim przepięknym zdjęciem „Mroźny zachód słońca” wywalczył III miejsce. Opiekunem części teoretycznej z biologii oraz fotograficznej była Pani Anna Salamon, natomiast części teoretycznej z chemii Pani Marzena Poprawska. W tym samym czasie pozostali uczniowie uczestniczyli w warsztatach biologiczno-chemicznych i pod okiem uczniów LO przeprowadzali samodzielnie doświadczenia. Następnie zostali zapoznani z ofertą profili biologiczno-chemicznych tej szkoły, aby w przyszłości podjąć trafną decyzję o wyborze dalszej drogi edukacyjnej.

(A. Salamon)