Pierwszy Dzień Wiosny i Zajączek w Przedszkolu

Data publikacji: Apr 04, 2018 7:33:3 PM

Dnia 28 marca w grupie 4-5 i 6 latków zorganizowano Dzień Wiosny połączony z wizytą tak wyczekiwanego przez wszystkie dzieci Zajączka. Przedszkolaki w tym dniu miały przyczepione na ubraniach kolorowe kwiatki. Tak przygotowane czekały na rozpoczęcie wspólnej zabawy.

Ten szczególny dzień rozpoczęto od przeczytania listu, którego nadawcą była Pani Wiosna wraz ze swoim przyjacielem Zajączkiem. W liście wyjaśnili dzieciom, że nie udało im się dotrzeć do przedszkola ze względu na złe warunki panujące za oknem. W zamian za to przygotowali dzieciom zadania do wykonania, a w nagrodę za ich prawidłowe zrobienie obiecali niespodziankę, którą były wcześniej przygotowane słodkości. Przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały treści listu, a następnie z wielką dokładnością i zaangażowaniem wypełniały wszystkie zadania.

Pierwszym z nich było odnalezienie i pozbieranie jajek, które zgubił zajączek. Następnie należało ułożyć pisankę z puzzli i pokolorować ją pastelami.

Na zakończenie zabawy przedszkolaki tworzyły dywan dla Pani Wiosny cały w kwiaty posługując się przy tym farbami. Dzieci były bardzo zadowolone ze swojej pracy i dumne, że udało im się przejść przez wszystkie zadania. Zgodnie z obietnicą każdy otrzymał zasłużony, słodki podarunek.

(A. Gortych)