Piknik Historyczno-Sportowy

Data publikacji: Jun 08, 2018 5:7:41 AM

W dniu 7 czerwca 2018 r. przy hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Górze odbył się Piknik Historyczno-Sportowy. Organizatorem wydarzenia było Starostwo Powiatowe. Piknik wszedł w skład cyklu imprez związanych z uczczeniem Setnej Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W zmaganiach wzięło udział osiem drużyn z powiatu górowskiego, w skład których weszło sześciu uczniów z każdej szkoły począwszy od klasy IV szkoły podstawowej do klasy III gimnazjum – po jednej osobie z każdego rocznika. Drużyny musiały się zmierzyć z siedmioma zadaniami historycznymi i pięcioma sportowymi. Reprezentanci Naszej Szkoły pokazali się z bardzo dobrej strony i w ogólnej klasyfikacji punktowej udało im się zająć I miejsce. Nie jednak o miejsce na podium chodziło w zmaganiach, lecz o uczczenie bardzo ważnego wydarzenia jakim było odzyskanie przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli.

(P. Brojek)