POCZYTAJMY LOKALNIE

Data publikacji: Apr 09, 2018 1:53:59 PM

Szóstego kwietnia w godzinach popołudniowych miało miejsce spotkanie w Filii Bibliotecznej w Czerninie w związku z realizacją jednego z zadań Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej „Poczytajmy Lokalnie”. Uczniowie z klas szkoły podstawowej i gimnazjum czytali wybrane fragmenty książek. Chociaż grono było nieduże, to możemy powiedzieć, że spotkanie zostało ocenione pozytywnie. Wybrane pozycje książkowe były zróżnicowane tematycznie: fantastyka, baśnie, powieści przygodowe oraz obyczajowe. Uczestnicy stwierdzili, że czytając książki możemy oderwać się od codzienności, przenieść się w świat fantazji oraz pomarzyć. Czytanie ma pozytywny wpływ na nasze życie i osobowość. Jesteśmy bogatsi i bardziej wrażliwi na innych. Najmłodsza uczestniczka, Lena z klasy trzeciej szkoły podstawowej, zaskoczyła nas swoimi wnioskami na temat wartości czytania. Muszę przyznać, że nie jeden dorosły mógłby się nauczyć pozytywnego postrzegania kontaktu z książką. Śmialiśmy się i żartowaliśmy po słuchaniu fragmentów czytanych przez kolejnych uczestników spotkania. Na pewno spotkamy się jeszcze nie jeden raz. A za gościnę dziękujemy Pani Lidii Borysowskiej.

(L. Kaczor)