POCZYTAJMY LOKALNIE - MŁODZI W AKCJI

Data publikacji: May 25, 2018 12:20:48 PM

W związku z realizacją programu z Centrum Edukacji Obywatelskiej „Młodzi w Akcji” nasza szkoła realizuje dwie ścieżki tematyczne „Poczytajmy lokalnie” i „Taśmy przyszłości”. Aby obie grupy uczniów miały szansę integracji zorganizowaliśmy rowerową wycieczkę do Sułkowa, która miała na celu rozpowszechnienie czytelnictwa oraz przybliżenie historii Czerniny. Zaprosiliśmy Panie z Dyskusyjnego Klubu Książki oraz Panie pracujące w Filii Bibliotecznej w Czerninie. Uczniowie przygotowali fragmenty z ulubionych książek, które zaprezentowali. Różnorodność tematyczna książek była przeogromna. Mogliśmy porozmawiać oraz zastanowić się, która tematyka nas porusza, a która wzrusza. Na pewno jedno możemy powiedzieć: bez książek nie ma życia. Po ciekawej części, jaką była literatura, mogliśmy przenieść się i usiąść przy ognisku, by upiec kiełbaski, pośmiać się oraz miło ze sobą spędzić czas i porozmawiać na temat przeszłości naszej pięknej Małej Ojczyzny. Myślimy, że spotkanie było udane, a granice wiekowe nie miały znaczenia. Chciałyśmy pokazać, że młodsi i starsi też potrafią znaleźć wspólne tematy. Ogromne podziękowania dla Pani Sołtys, dzięki której spotkanie mogło się odbyć. To na pewno nie było ostatnie spotkanie!

(L. Kaczor, J. Spieć)