Podróże na piórze

Data publikacji: Nov 07, 2017 5:1:43 PM

30 października w naszej szkole, uczniowie klasy IIIa SP brali udział w klasowym konkursie pod hasłem „Czytamy i recytujemy i dzięki temu dużo wiemy” w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” – Priorytet 3”. Cały miesiąc trwały przygotowania do realizacji wyżej wymienionego zadania. Dzieci m.in. wybrały odpowiednie dla siebie wiersze Wandy Chotomskiej, w oparciu o książkę pt. „Podróże na piórze”. To znakomity zbiór wierszy Mistrzyni Mowy Polskiej, okraszony zabawnymi ilustracjami Marty Kurczewskiej. To zabawa słowem, przysłowiami i idiomami na najwyższym poziomie. W zbiorku uczniowie znaleźli wiersze całkiem nowe, napisane specjalnie, by przenieść czytelników w krainę fantazji, i te starsze, najbardziej znane i cenione. Podróże okazały się ciekawe i udane, dzięki nim dotarliśmy do celu, jaki wyznaczyła nam autorka wierszy Wanda Chotomska. Jeszcze jedna książka trafiła do zeszytów lektur uczniów klasy IIIa, założonych przez nich w klasie drugiej. Dzięki zaproszonym gościom - uczniom kl. Ia, konkurs nabrał specjalnej rangi i oprawy. Dziękujemy widowni, a najlepszym gratulujemy: Wiktorowi Błaszkowskiemu za zajęcie I miejsca, Zdzisławowi Dąbkowskiemu II, Wiktorii Maryszczak i Gabrieli Plewce III oraz Hubertowi Banasiewiczowi IV miejsca. Widownia uważnie śledziła występy uczniów i oceniła je wysoko, nagradzając wszystkich uczestników gromkimi brawami. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili - Więcej takich podróży!

(M. Czyżowska)