Program „SZKOLNY KLUB SPORTOWY”

Data publikacji: Jun 21, 2018 10:24:30 AM

To już drugi rok szkolny, gdy nasza szkoła bierze udział w programie Szkolny Klub Sportowy w województwie dolnośląskim współfinansowanym ze środków MSiT pt. „Szkolne Koło Sportowe”. Celem programu jest rozwijanie sportu poprzez wspieranie przedsięwzięć z zakresu upowszechniania sportu dzieci i młodzieży. Trzydziestu uczestników programu podzielonych na dwie grupy wiekowe miało okazję rozwijać swoje zainteresowania sportowe w takich dyscyplinach jak: piłka nożna, piłka nożna halowa, piłka siatkowa, piłka koszykowa, unihokej, gry i zabawy ruchowe, gimnastyka sportowa i lekkoatletyka. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, a ich dalsza kontynuacja będzie miała miejsce już we wrześniu. Mamy nadzieję, że wraz z nowym rokiem szkolnym program będzie zataczał coraz szersze kręgi i do obydwu grup wiekowych dołączą nowi uczniowie, którzy chcą w przyjemny i pożyteczny sposób spędzić aktywnie czas w ramach zajęć pozaszkolnych, rozwijać swoje zainteresowania i przygotować się do rywalizacji sportowej na różnego rodzaju imprezach i zawodach.

(E. Miłaszewicz, P. Brojek)