Projekt „Młodzi patrioci”

Data publikacji: May 24, 2018 8:49:59 AM

W ramach realizacji projektu pod nazwą „Młodzi patrioci” w obszarze podtrzymywania i upowszechniania tradycji narodowej, pielęgnowania polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej; dofinansowanego z budżetu Urzędu Marszałkowskiego, w naszej szkole odbył się Konkurs Pieśni Patriotycznej. Zadaniem wszystkich klas było przygotowanie i zaprezentowanie dowolnie wybranej pieśni, uwzględniając przy tym również elementy strojów i rekwizytów. Wśród odśpiewanych pieśni pojawiły się między innymi „Ostatni mazur”, „Mazurek 3 maja”, „Przybyli ułani”, czy też pieśni „Polska flaga” i „Ojczyzno ma”. Wśród klas starszych dominowała „Piechota”. Jury pod przewodnictwem Pani Dyrektor miało „ciężki orzech do zgryzienia”, ponieważ wszystkie klasy zaprezentowały się znakomicie. Ostatecznie I miejsce zajęła klasa IIIa szkoły podstawowej, II miejsce klasa IVa, a III miejsce przypadło ex aequo klasie IVb i VI. Klasy otrzymały nagrody w postaci gier edukacyjnych. Ponieważ pozostałe klasy wypadły równie dobrze, otrzymały nagrody pocieszenia.

(E. Turowska)