Przedszkolaki z wizytą u strażaków

Data publikacji: May 20, 2018 7:20:46 PM

Dzisiejszy dzień był dla przedszkolaków wyjątkowy i dostarczył im wielu pozytywnych wrażeń. Mimo deszczowej pogody grupa 4,5 latków i 6 latków skorzystała z zaproszenia Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerninie i odwiedziła remizę, gdzie czekało ich wiele atrakcji. Na początek nasze maluchy miały okazję wykazać się wiedzą na temat tego jak powinniśmy się zachować w przypadku zagrożenia bezpieczeństwa i życia człowieka oraz jak prawidłowo zawiadamiać o tym służby ratunkowe. Następnie dzieci zostały zapoznane ze specyfiką pracy strażaka, miały okazję zobaczyć i dotknąć różnych narzędzi, których używają strażacy podczas akcji ratunkowych, przymierzały elementy munduru, poznały procedurę udzielania pierwszej pomocy oraz wzięły udział w sfingowanej akcji gaszenia pożaru, podczas której każdy przedszkolak mógł spróbować utrzymać wąż strażacki wypełniony wodą. Na koniec pamiątkowe zdjęcie i chyba największa atrakcja tego dnia- przejazd wozami strażackimi pod szkołę. Dzieci były zachwycone i wcale nie miały ochoty żegnać się z Panami strażakami, którzy zadbali o to by dostarczyć im tylu wrażeń. Dziękujemy bardzo za zaproszenie naszym dzielnym strażakom i mamy nadzieję, że za roku znowu będziemy mogli zawitać do czernińskiej remizy.

(J. Drozdowska)