Razem w pełni sprawni

Data publikacji: Oct 18, 2017 7:25:21 PM

Dzięki uprzejmości wrocławskiej Fundacji Promyk Słońca uczniowie klasy VII, a także II i III Gimnazjum wzięli udział w warsztatach, których tematem przewodnim był savoir vivere w stosunku do osób niepełnosprawnych.

Warsztaty przeprowadził pan Łukasz Siemież, który od kilku lat porusza się na wózku inwalidzkim. Pan Łukasz uświadomił uczniom, z jakimi trudnościami muszą na co dzień borykać się osoby niepełnosprawne. Okazało się, że mamy wiele stereotypów na temat takich osób. Uczniowie mieli okazję doświadczyć trudności życia codziennego osób niepełnosprawnych. Wyścigi na wózku inwalidzkim czy też podnoszenie osoby niepełnosprawnej, okazały się nie tylko dobrą zabawą, ale również lekcją, która zmieniła sposób postrzegania osób zmagających się z barierą ruchu.

Dzięki odwiedzinom pana Łukasza nasi uczniowie poszerzyli poszerzyli świadomość na temat problemów i trudności osób niepełnosprawnych. Okazało się, ze nieodpowiednio okazana pomoc może czasami zaszkodzić. Nasi uczniowie wiedzą już, że najpierw muszą zapytać.

(J. Spieć)