SPOTKANIE Z PISARKĄ

Data publikacji: Feb 08, 2018 6:19:26 AM

Dnia 7 lutego w Filii Bibliotecznej w Czerninie, z inicjatywy Pań Lidii Borysowskiej i Anny Budy, uczniowie klas I-III szkoły podstawowej spotkali się z pisarką Panią Anną Lisowiec, pochodzącą z Grabowna. Jej przygoda z piórem rozpoczęła się, gdy autorka miała 35 lat i przeżywała trudny czas w życiu. Adresatami utworów są zarówno dorośli np. tomiki pt. ”Dla Ciebie wszystkie moje skarby”, „Życie jak pajęcza nić”, „O czym szepczą motyle” oraz dzieci, dla których pisze bajki o tematyce zwierzęcej. Pani Ania przeczytała najmłodszym kilka swoich bajek pt. „Jak zajączek zgubił braciszka”, „Wiewiórka i sikorka”, „Dziewczynka i mała kruszynka”, „Dziewczynka i gąska”, „Dziewczynka i misiu”. Utwory te zostały zainspirowane pracami rosyjskiego malarza Vladimira Volegova. Dzieci zostały zaproszone do współpracy w namalowaniu ilustracji do przedstawionych utworów. Wybrane przez pisarkę prace będą zamieszczone w książce wydanej w najbliższym czasie. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały autografy.

(L. Kaczor)