„Tu pozostał nasz ślad…”

Data publikacji: Jun 23, 2018 2:21:1 PM

To motto tegorocznej uroczystej akademii z okazji zakończenia roku szkolnego 2017/2018 i pożegnania absolwentów gimnazjum w Czerninie. Na uroczystości mieliśmy zaszczyt gościć Panią Burmistrz Irenę Krzyszkiewicz, Proboszcza Parafii Czernina ks. Janusza Bobowskiego, Prezesa Okręgowej Rady Łowieckiej w Lesznie Pana Jerzego Maćkowskiego, Radnego Rady Miejskiej w Górze Pana Henryka Drozdowskiego, Rodziców na czele z Przewodniczącą Panią Ewą Niewiarowską. Akademię rozpoczęli uczniowie klasy 3 gimnazjum, którzy zaprezentowali nam przepięknego walca. Nad układem tanecznym pracował z uczniami Pan Piotr Brojek. Pani Dyrektor Dorota Adamska dokonała podsumowania wyników dydaktycznych, uwzględniając wysokie wyniki egzaminów gimnazjalnych. Podczas uroczystości zaproszeni goście wręczali uczniom wyróżnionym nagrody i świadectwa, przyznano tytuły Ucznia Roku w trzech kategoriach: wśród klas młodszych Uczniem Roku została Maria Lesiuk, w klasach IV-VIII ten zaszczytny tytuł otrzymała Joanna Paterek, a wśród uczniów gimnazjum miano Ucznia Roku zdobyła Martyna Wysocka. Każda klasa wybrała również swojego Prymusa Klasowego, uczniowie Ci zostali wyróżnieni i przypięto im charakterystyczne plakietki. Nadszedł wreszcie moment, kiedy uczniowie klasy 3 gimnazjum złożyli przyrzeczenie przed szkolnym sztandarem i po raz ostatni zaprezentowali się na scenie, przedstawiając część artystyczną przygotowaną pod okiem wychowawcy Pani Edyty Turowskiej. Nie zabrakło wzruszeń i łez, bo jakże ciężko rozstać się z uczniami, którzy tak godnie reprezentowali szkołę w Czerninie. Tu pozostał ich ślad i tym śladem muszą iść następne pokolenia uczniów. Nad oprawą graficzno-dekoracyjną akademii czuwały Panie Renata Glińska, Maria Czyżowska i Elżbieta Bieńko, serdecznie wszystkim dziękujemy.

(E. Turowska)