Uczniowie naszej szkoły na panelu przyrodniczym w Liceum Ogólnokształcącym w Górze

Data publikacji: Apr 04, 2018 5:42:59 PM

28 marca, dzięki uprzejmości Pani Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących Magdaleny Mielczarek oraz nauczycieli przyrodników i na ich zaproszenie, grupa uczniów z klas gimnazjalnych wraz z opiekunem Panią Anną Salamon, uczestniczyła w panelu przyrodniczym. Ma on rozbudzać zainteresowania przyrodnicze wśród młodzieży Gminy Góra.

Powitała nas serdecznie Pani Dyrektor, która przedstawiła ofertę edukacyjną swojej placówki. Potem wysłuchaliśmy wykładu o Japonii wygłoszonego przez uczennicę klasy maturalnej Alicję Kmietczyk, która podróżując i pracując w modelingu miała okazję aż 6 razy odwiedzić ten kraj.

Następnie przenieśliśmy się w świat chemii i zapachów - wysłuchaliśmy bardzo ciekawego wykładu dr hab. Mariusza Korczyńskiego na temat zapachów i wykrywania ich przez nasz zmysł węchu.

Później uczestniczyliśmy w warsztatach przyrodniczych obejmujących biologię, chemię, geografię i fizykę, podczas których uczniowie między innymi mogli dotknąć prawdziwego serca i zapoznać się z jego budową, obejrzeć okazy minerałów, zbadać promieniowanie oraz zająć się elektrostatyką. Nad stroną merytoryczną czuwali p. Bogusław Sitnik, p. Irena Dziamarska, p. Małgorzata Kauch oraz p. Dorota Giezek.

Panel nasza grupa zakończyła wykładem Pana Zbigniewa Skibińskiego o wilkach. Pan Zbigniew od wielu lat zaangażowany jest w ochronę tych pięknych i nieznanych wciąż zwierząt.

W przerwie zajadaliśmy się goframi przegotowanymi przez uczniów LO pod czujnym okiem p. Anety Zmudy.

Zajęcia były prowadzone bardzo ciekawie i nasi uczniowie z żalem rozstawali się z placówką.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku panel też się odbędzie i chętnie będziemy znów w nim uczestniczyć.

(A. Salamon)