Wielkanoc w przedszkolu

Data publikacji: Apr 02, 2018 4:6:2 PM

Od początku Wielkiego Tygodnia w grupie Krasnoludków panował świąteczny nastrój. W związku ze zbliżającą się Wielkanocą przedszkole odwiedziła bibliotekarka Pani Lidia Borysowska. W oparciu o wierszyki, zagadki, dzieci rozmawiały o przygotowaniach do Wielkanocy, o tradycjach i zwyczajach. Nie zabrakło też prac plastycznych. Powstały pisanki-malowanki, które później znalazły się na wystawce. Dzień później, największą radością była niespodzianka od wielkanocnego zajączka, który do przedszkola przyszedł niezauważony przez nikogo. Ponieważ pogoda była wyjątkowo niesprzyjająca, zajączek w sali pochował dla dzieci małe słodkie niespodzianki. Dzieci szukały ich w sali, w szatni. Dużo było radości ze znalezionych słodkości i zabawek przeznaczonych dla całej grupy.

(K. Garbacz)