Wizyta w ExploraPark w Wałbrzychu w ramach projektu „Zaprogramuj przyszłość”

Data publikacji: May 23, 2018 2:12:37 PM

Dnia 15 maja 2018 r. klasy I-III Szkoły Podstawowej odwiedziły park nauki i techniki w Wałbrzychu. Wyjazd zorganizowany był w ramach projektu „Zaprogramuj przyszłość”. Uczestnicy wycieczki wzięli udział w zorganizowanych zajęciach pod hasłem „Między matematyką, a zagadką”, które trwały 105 minut. Na wstępie nauczyciel - animator przedstawił problemy, objaśnił pojęcia oraz przygotował grupę do interaktywnego uczestnictwa w odbiorze treści wystawy. Następnie uczniowie, w atmosferze nauki i zabawy spędzali czas wolny korzystając swobodnie z zaproponowanych na wystawie eksponatów. Podczas czasu spędzonego w parku dzieci mogły skorzystać z interaktywnych zabawek, symulatorów, edukacyjnych gier komputerowych, anten dźwiękowych, układanek logicznych, kinecta i wiele innych oraz zakupić drobne pamiątki. Zabawa sprzyjała eksperymentowaniu i odkrywaniu, sama wizyta w ExploraParku na pewno dostarczyła naszym uczniom wielu pozytywnych wrażeń i wzbogaciła ich wiedzę o nowe doświadczenia.

(J. Drozdowska)