Z MAMĄ ZAWSZE JEST ŚWIĘTO!

Data publikacji: Jun 19, 2018 5:30:36 PM

Na początku czerwca uczniowie klasy pierwszej uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych zorganizowanych w Filii Biblioteki Publicznej w Czerninie. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji projektu „Kto czyta książki, żyje podwójnie”. Temat zajęć skupił się na mamach – najważniejszych osobach na świecie.

Dzieci układały wyrazy z sylab, odczytywały je. Wysłuchały wierszy poświęconych mamom i pięknie się na ich temat wypowiadały. Bardzo chętnie wzięły udział w zajęciach plastycznych, podczas których wykonały przepiękne obrazki – upominki dla kochanych mam. Wręczyły je podczas zajęć otwartych 12 czerwca 2018 r. Na zajęciach nie tylko dzieci, ale także mamy miały możliwość zaprezentowania swoich umiejętności. Mamy wspólnie z pociechami liczyły, czytały, kodowały z wykorzystaniem maty edukacyjnej, tabletów i gry ScotieGo. W przerwach uczniowie śpiewali piosenki i grali na dzwonkach przygotowane melodie.

Miłe chwile osłodziły nam wypieki mam i słodkie napoje. Wszyscy w znakomitych humorach i pełni nowych wrażeń wrócili do domów.

(R. Woźny)